Regulamin

Przedmiotem niniejszego regulaminu jest regulacja warunków korzystania oraz funkcjonowania Sklepu internetowego pod nazwą Ortiz znajdującego się pod adresem internetowym www.ortiz.pl. Regulamin określa prawa i obowiązki Klientów Sklepu, a także prawa, obowiązki i zakres odpowiedzialności Administratora jako podmiotu zarządzającego i prowadzącego Sklep. Każdy potencjalny Klient z chwilą zakupu zobowiązany jest zapoznać się z treścią Regulaminu i może podejmować dalsze czynności po uprzednim wyrażeniu zgody i akceptacji wszystkich jego postanowień. Właścicielem Sklepu Ortiz jest Helloantek o numerze NIP: 5222764456 oraz numerze REGON: 146978735, z siedzibą przy ul. Pełczyńskiego 30B m.7, 01-471 Warszawa

Składanie zamówienia

Sklep prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

Zamówienia są przyjmowane na stronie http://www.ortiz.pl

Po złożeniu zamówienia klient dostaje e-mailem informację o jego przyjęciu.

Realizacja zamówienia rozpoczyna się w następnym dniu roboczym od zaksięgowania na rachunku bankowym wpłaty dotyczącej zamówienia.

Sklep zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, tzn. 
w których brakuje numeru telefonu lub adresu e-mail. Są one niezbędne do potwierdzenia zamówienia.

Do każdego zamówienia sklep wystawia paragon. Paragon wystawiany jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez Klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.

Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu rozpoczęcia realizacji zamówienia, czyli do momentu wysyłki. Klient może wycofać złożone zamówienie mailem hello@ortiz.pl . Klient może anulować zamówienia w dowolnym momencie.

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich  i zawierają podatek VAT.

Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

Do zamówienia należy dodać koszty przesyłki widoczne na podstronie z produktem. Koszt wysyłki jest jednakowy, bez względu na ilość zamawianych produktów.

Koszty wysyłki różnią się w zależności od kraju, na który wysyłane jest zamówienie.

Realizacja zamówienia

Dostawa towaru odbywa się za pomocą firmy kurierskiej UPS, DHL lub InPost .

Darmowa Dostawa obowiązuje tylko na zamówienia opłacone z góry. W przypadku zamówień za pobraniem opłata za wysyłkę jest płatna i wynosi 23 zł

Przesyłki dostarcza: UPS – przesyłka kurierska, czas dostawy wynosi do 5 dni roboczych od momentu przyjęcia zamówienia. Za opóźnienia wynikające z działania UPS nie odpowiadamy. Przesyłki są nadawane we wtorki i w czwartki.

Przesyłki dostarcza: DHL – przesyłka kurierska, czas dostawy wynosi do 5 dni roboczych od momentu przyjęcia zamówienia. Za opóźnienia wynikające z działania DHL nie odpowiadamy. Przesyłki są nadawane we wtorki i w czwartki.

Przesyłki dostarcza: InPost – przesyłka paczkomatowa, czas dostawy wynosi do 7 dni roboczych od momentu przyjęcia zamówienia. Za opóźnienia wynikające z działania InPost nie odpowiadamy. Przesyłki są nadawane we wtorki, czwartki i soboty.

Klient płaci za zamówienie przelewem bankowym na konto sklepu przed wysłaniem zamówienia za pośrednictwem dostępnych kanałów płatności (PayLane, PayPal,)

Płatności:

Płatności są obsługiwane przez spółkę PayLane sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Norwida 4, kod pocztowy: 80-280, KRS: 0000227278. 

Karty płatnicze:

  • Visa
  • Visa Electron
  • MasterCard
  • MasterCard Electronic
  • Maestro

W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego

Przy płatnościach kartą czas realizacji zamówienia musi być wskazany od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji.

Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

Sklep zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia błędów na stronach sklepu, polegających na błędnych informacjach o cenach lub stanie towaru, jak i również w sytuacjach wzbudzających wątpliwość autentyczności danych podanych przez klienta w trakcie procesu rejestracji i zamawiania.

W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację złożonego zamówienia, Sklep zastrzega sobie prawo do wstrzymania jego realizacji, a o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić klienta.

Wymiana, zwroty i reklamacje

Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.

Jeśli zwrot nastąpi w przeciągu tych 10 dni gwarantujemy zwrot całej kwoty zapłaconej za towar przelewem na rachunek klienta.

Zwracany towar nie może być używany, nie może nosić jakichkolwiek śladów noszenia lub uszkodzeń, musi być dołączone do niego otrzymane opakowanie oraz pozostała zawartość przesyłki.

Zwrócony towar należy zaopatrzyć w otrzymany wraz z nim paragon oraz protokół zwrotu paragonu.

Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

Przed dokonaniem zwrotu należy wysłać wiadomość e-mail na adres hello@ortiz.pl w celu otrzymania protokołu zwrotu.

W celu dokonania WYMIANY produktu – również prosimy wcześniej o kontakt na adres hello@ortiz.pl

Ochrona danych osobowych

W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia 2 marca 2000 r. O ochronie niektórych praw konsumentów praz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Z 2000 r. Nr 22 poz. 271).

Dane osobowe gromadzone są przez Sklep zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 26.08.2002 r. Podanie danych osobowych i adresowych jest równoznaczne z wyrażeniem dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych do celów marketingowych wyłącznie przez Sklep.

Niniejszy regulamin dostępny jest pod adresem http://www.ortiz.pl